LAJM I FUNDIT/ Rei Manaj shumë pranë kalimit te ekipi i La Liga-s, po interesohej dhe skuadra që ishte në Premier League

0

Rei Manaj do të vendoset në urdhërat e Xavit pas pak ditësh, në stërvitjen e parë të Barcelonës për sezonin e ri. Megjithatë te katalanasit nuk duket të ketë të ardhme, pasi gjigandët spanjoll po presin edhe zyrtarizimin e Leëandoëskit. Gazetari Di Marzio ka zbuluar transferimin që pritet të ndodh për Manajn.

Sipas tij, Getafe është në negociata më të avancuara me Barcelonën dhe gjithçka pritet të mbyllet brenda pak kohësh. Për lojtarin shqiptar kishte shfaqur interesim edhe Ëatford që ra nga Premier League në sezonin që lamë pas, por zyrtarizimi te Getafe duket çështje ditësh. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.