LAJM I FUNDIT/ Ndodh e papritura me Xhakomo Vrionin, sulmuesi do të zyrtarizohet sot te ekipi në…Amerikë

0

Një lajm i fundit vjen sa i përket Xhakomo Vrionit. Sulmuesi shqiptar pritej që të bënte hapin e madh në karrierë pas shkëlqimit dhe shënimit të golave me Tirolin. Ekipe nga kampionatet më të njohura në Europë ishin vendosur pas këtij lojtari.

Megjithatë është bërë zgjedhja përfundimtare. Fabrizio Romano, i pagabueshmi i merkatos në Itali, ka raportuar pak minuta më parë se Vrioni do të shkojë te ekipi në MLS, New England Revolution. Zyrtarizimi do të vijë pas vetëm pak orësh, ndërsa atje do të zëvendësojë lojtarin e Polonisë, Adam Buksa. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.