LAJM I FUNDIT/ Mungesë respekti dhe e tepruar, trajneri i Southampton përjashton Armando Brojën

0

Pak ditë më parë, Armando Broja u pa në ndeshjen e të rinjëve të Southampton ndaj Manchester City. Atje gjendej edhe trajneri i ekipit të parë, Hasenhutl, por të dy ishin të ulur në skaje të ndryshme.

Kjo tregoi fare mirë ndarjen dhe fundin e “dashurisë së madhe”. Hasenhutl është zhgënjyer pasi Tuchel konfirmoi afrimin e Brojës te Chelsea dhe priste që ta kishte té paktën edhe një sezon te Southampton.

Por sjellja e Hasenhutl është jo pak e tepruar. Broja nuk gjendet as në fushë dhe as në stol në ndeshjen e fundit të Premier League ndaj Leicester. Pavarésisht si shkuan gjërat, Broja meritonte përshëndetjen pasi falë golave të tij Southampton mbijetoi në Premier League. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.