LAJM I FUNDIT/ Juventusi zyrtarizon trajnerin e ri me kontratën 2-vjeçare, nga Maestro në…Mister!

0

Juventusi nuk ka humbur kohë dhe vetëm pak minuta më parë ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Ashtu siç është raportuar edhe më herët, ky pozicion i është besuar Andrea Pirlos. Ky i fundit u vendos fillimisht për të drejtuar bardhezinjtë U-23, por pas dështimit të Sarrit, ka kaluar në ekipin e parë.

Faqa zyrtare e kampionëve të Italisë ka zbardhur marrëveshjen e kryer, ndërsa është firmosur një kontratë dy-vjeçare. Nga Maestro në Mister, kështu është mënyra sesi e përshkruajnë Pirlon që i jepet një besim i madh për ta nisur karrierën e re nga Juventusi. Kjo është prova e parë e vërtetë për këtë ish-mesfushor që ka qenë gjeni në kohën kur luante në fushë, por tashmë pritet të shihet sesi do të jetë në rolin e trajnerit. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.