Laçi njeh kundërshtarin e mundshëm në raundin e tretë

0

Laçi ka një mision jo të lehtë me Molden e Norvegjisë, por do të te tentojë që ta kalojë edhe këtë raund, ashtu siç surprizon dhe ndaj Anorthosis në turin e parë. Ndonëse kurbinasit janë të fokusuar te ndeshja e së enjtes, sot janë njohur dhe me kundërshtarin e mundshëm që do të kenë përballë në turin tjetër, gjithnjë nëse kalojnë skuadrën nordike.

Kështu, nëse Laçi kalon në turin tjetër do të ndeshet me fituesen e çiftit Hibernians (Skoci)- Asteras Tripolis (Greqi). Normnalisht që shkalla e vështirësisë sa vjen e rritet, por duke qenë se bëhet fjalë për raundin e tretë duket një short i pranueshëm.

Fakti që Molde ka një koeficient të lartë bëri që Laçi të ishte në vazon e skuadrave favorite, duke evituar kështu përballjen me skuadra ‘big’ që nisin aventurën në këtë raund. Pavarësisht kësaj, si fillim bardhezinjtë duhet të bëjnë një tjetër mrekulli.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.