Laçi godet në fund, Shtubina thyen Kamzën

0

Laçi ka arritur që të mundë Kamzën në shtëpi me një gol në sekondat e fundit të ndeshjes. Skuadra e Klodian Duros nuk ka mundur që t’i bëjë rezistencë ekipit të Mërgjyshit, që është treguar kërkues deri në sekondat e fundit, ku ka gjetur dhe golin.

Skuadrat ishin të vendosura mirë në fushën e lojës dhe kujdeseshin më shumë që të mos pësonin. Vendasit ishin disi më të rrezikshëm, pasi me Martinenën tentuan që të ngacmonin më shumë në portën e Selmanit.

Laçi ndonëse ishte më pak i rrezikshëm gjatë ndeshjes, në fund ka mundur që të marrë pikët e plota, pasi Shtubina ka shfrytëzuar maksimalisht një harkim të Hadrojt në sekondat e fundit të ndeshjes.

Kamza pëson humbjen e dytë radhazi, ndërsa në krahun tjetër është Laçi që vijon të ruajë ritmin pa humbje, por këtë herë ndahet nga barazimet dhe merr një sukses që e çon në kuotën 10 pikëve.

 

KAMZA 0-1 LAÇI
Shënues: Shtubina 90+3′

GOLI

90+3′ – Hadroj ka këmbëngulur nga e majta dhe ka harkuar në zonë, ku Shtubina nuk ka gabuar me kokë dhe ka shënuar golin e avantazhit.

Kamza: Avdyli, Frashëri, Teqja, Arrabal, Idrizaj, Malaj, Orelesi, Mehmeti, Plaku (Zisi 14′), Fukui, Martinena (Roloviç 61′). Trajner: Klodian Duro. Të gatshëm: Kirev, Mumajesi, Rezi, Fejzaj, Bonani.

Laçi: Selmani, Fangaj, Toro, Gjoni, Sefgjini, Eller, Jonuzi (Smaçi 70′), Lushkja, Shtubina, Xhixha (Bushi 83′), Altparmakovski (Hadroj 67′). Trajner: Artan Mërgjyshi.  Të gatshëm: Hasanbelli, Prengaj, Deliu, Berisha.

Kartonë të verdhë: Teqja 66′

Gjyqtarë: Olsi Sokoli, Nertil Bregasi, Arbër Zalla, Kreshnik Cjapi

Delegat: Alban Tafaj; Vëzhgues: Arjan Mali

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.