Laci afron lojtarin që ka luajtur edhe në Botëror me Nigerinë, kurbinasit vazhdojnë me zbulimet për Superioren

Laçi është gjithmonë skuadra që merr lojtarë të huaj për t’i zbuluar në Superiore. Thuajse në asnjë rast kurbinasit nuk marrin futbollistë të afirmuar nga klubet e tjera shqiptare, por i zbulojnë vetë ato para se ti shesin dhe të përfitojnë ekonomikisht. Një element i ri është afruar te Laçi pasi e ka kaluar provën me sukses.

“Supersport” raporton se Michael Babatunde ka gjetur marrëveshjen dhe së shpejti do të firmos kontratën. Futbollisti 29-vjeçar ishte pa skuadër dhe herën e fundit ka qenë pjesë e Ëydad AC. Mesfushori nga Nigeria ka luajtur 11 ndeshje me fanellën e Kombëtares, dy prej të cilave i ka pasur në Botëror. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online