La futbollin për pastiçerinë, historia ndryshe e lojtarit italian: Nuk mjaftonte të luaje mirë për të qenë titullar

0

Shpesh dëgjojmë histori sacrifice në fuboll. Ky sport vazhdon të shoqërojë fëmijëritë e shumë personave, të cilët ëndrrën më të madhe kanë që një ditë të luajnë në arenën profesioniste. Në një botë të mbushur me histori ku të rinjtë heqin dorë nga çdo gjë për të ndjekur pasionin e tyre në futboll, një rast ndryshe vjen nga Italia. Saverio Madrigali la pas karrierën e tij si mbrojtës me të rinjtë e Fiorentinës dhe sot, në moshën 26-vjeçare i është përkushtuar pastiçerisë.

“Të luash futboll ishte bërë një detyrim, fillimi i një biznesi në botën e ëmbëlsirave më ka dhënë lumturi”, thotë fillimisht Madrigali.  Shumë dëmtime kanë bllokuar rritjen e tij, teksa pas dy lëndimeve humbi besimin: “Fillimisht e kuptova që meritat nuk erdhën dhe nuk ishte e mjaftueshme për t’u stërvitur mirë që të luaje të dielën”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.