“Ky sulmues është i nivelit më të lartë”, legjenda e Arsenalit dëshpëron Southampton: Armando Broja do iki te Chelsea, e duan të kthehet

0

Legjenda e Arsenalit, Keoën, ka dhënë sërish vlerësimin e tij për Armando Brojën. Pas golit të shënuar kundër Ëest Ham, sulmuesi shqiptar tregoi edhe njëherë potencialin e tij “për t’i bërë keq” kundërshtarëve. Ndërkohë, Keoën, ka dëshpëruar edhe Southampton duke parashikuar të ardhmen e Brojës në fundin e këtij sezoni.

“Ritmi i lartë, fuqia fizike dhe finesa në gjuajtje, këto janë cilësitë e Brojës. E shikon atë dhe thua…mirë, por sapo ka luftuar për topin dhe pas futet për ta vendosur në kontroll, ndryshon komplet marshin, hyn brenda në zonë dhe një përfundim i disiplinuar për ta dërguar në rrjetë. Ky sulmues është i nivelit më të lartë, është e qartë se Chelsea do ta kthejë sërish në skuadër”, tha Keoën. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.