“Ky është talent i pabesueshëm, nuk e drejtoj unë magjinë e tij”! Trajneri në Angli mahnitet nga Anis Mehmeti: Nëse dikush na jep 8 milionë euro, e mendojmë…

0

Talenti i Wycombe, Gareth Ainsworth, është i mahnitur nga Anis Mehmeti. Sulmuesi shqiptar po kalon një formë fantastike në këtë sezon te Wycombe duke qenë protagonist me golat e realizuara.

“Mehmeti është një talent i pabesueshëm. Ne e morëm disa vite më parë pasi u lirua nga Norwich dhe Spurs, e gjetëm duke luajtur për Woodford Town në ligat e ulëta. Historia e tij është shumë e çmendur. Talentin që ka ky lojtar, nuk e stërvis dot unë, por thjesht e ndihmoj atë që të futet në pozicionet e fushës ku mund të marrë topin dhe shpresoj të bëjë ndonjë magji.

Nëse dikush dëshiron që të na jap 7 milionë apo 8 milionë euro për Mehmetin, atëherë mund ta mendojmë, por nuk dua të më largohet në janar”, tha trajneri i Wycombe që është pjesë e League One. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.