Kushtoi sa një lojtar normal i Superiores, PAOK çuditi me shifrën e largimit të Enea Mihajt

0

Enea Mihaj ka hasur së tepërmi vështirësi për të gjetur një vend titullari te PAOK. Gjigandët grekë e kanë marrë me shifrën e 850 mijë eurove nga Panetolikos këtë mbrojtës.

Asokohe Mihaj ishte në perfeksion dhe cilësohej si lojtari me më shumë prespektivë në Greqi. Në ditën e djeshme ka ardhur zyrtarizimi i legjionarit të Kombëtares në Portugali, Famalicao.

Ajo që habiti ishte shifra e përfituar prej 200 mijë eurosh, sa kushton një normal i Superiores. Pra PAOK kërkonte vetëm largimin e mbrojtësit shqiptar, duke fituar më pak se çfarë investoi te Panetolikos para 3 vitesh. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.