“Kur vesh këtë fanellë duhet të luash me zemër“, Dobra zbulon fjalët e Bushit: Ja çfarë na tha në pushim

Shqipëria U21 ka marrë fitoren e dytë radhazi për këtë muaj. Kuqezinjtë e Alban Bushit mposhtën me shifrat 2-0 Slloveninë në “Elbasan Arena”. Me këtë fitore Shpresat shqiptare shkojnë në kuotën e 9 pikëve, po aq sa Çekia e vendit të parë, megjithëse këta të fundit numërojnë një takim më pak. Në përfundim të takimit, protagonistët kanë dhënë intervistat e tyre për mikrofonin e “RTSH Sport”.

Dobra: “Jam shumë i lumtur që kam bërë gol po më shumë I lumtur që kemi fituar ndeshjen. Ka qenë një ndeshje shumë e vështirë sepse ata luajnë në grup. E kemi merituar ta fitonim ndeshjen. Duhet të luash me zemër kur vesh këtë fanellë të ekipit kombëtar. E kemi bërë këtë, kemi luajtur me zemër. Trajneri na tha që ti ngrejmë pak sipër dhe ti bëjmë presion. Kemi lojtarë shumë të talentuar dhe kur kemi ne topin krijojmë shanse dhe bëjmë gola”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online