Kokëkuqja dominon në Itali, Raikonen fiton provat zyrtare

0

Ferrari ka dominuar provat zyrtare në Çmimin e Madh të Italisë, teksa Kimi Raikonen dhe Sebastian Veteli janë renditur respektivisht në vendin e parë dhe të dytë, çka i favorizon për garën e nesërme.

Pas tyre është renditur Ljuis Hamilton, i cili kryeson në renditjen e përgjithshme për pilotë. Gjithsesi diferenca mes dy kryesuesve dhe britanikut ka qenë shumë e vogël. Valeri Botas, gjithashtu me Mercedes, u rendit në vendin e katërt.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.