Khabibi gati të sfidojë Mejuedhërin, por do trajner Majk Tajsonin

0

Vitin e ardhshëm mund të bëhemi dëshmitarë të një tjetër ndeshje të madhe, pasi Khabib Nurmagomedov dhe Floid Mejuedhër do të ndeshen së bashku. ndoshta një sfidë absurde, pasi janë dy sportistë që garojnë në dy disiplina të ndryshme, por të si rusi ashtu edhe amerikani e kanë pranuar këtë përballje.

Do të jetë një sfidë shumë interesante dhe Khabib po mendon të nisë përgatitjet për një ndeshje që për të duket se nuk do të jetë shumë e favorshme. Në të tilla kushte, rusi po mendon që të marrë një trajner të madh që të përgatitet për këtë sfidë të jashtëzakonshme.

Sicc raportohet nga mediat e huaja mund të jetë legjenda Majk Tajson trajneri i Khabib Nurmagomedov për ndeshjen ndaj Mejuedhër. Babi i Khabib është një nga trajnerët më të mirë në MMA, por për ndeshjen e  radhës duket se nuk është një ekspert për të këshilluar djalin e tij ndaj duhet një specialist e ku ka më mirë se një prej më të mirëve të këtij sporti.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.