Kërcimi gjigant i shokut të skuadrës së Lilës, nga Janina tek Arsenali

0

Arsenalin e kritikojnë pa fund për faktin se nuk shpenzon sa rivalët në merkato dhe shet yjet, por drejtuesit dhe Arsen Vëngër vijojnë të qetë punën, duke parë bilancin fantastik në aspektin  financiar.

Sot Arsenali ka realizuar një tjetër operacion me kosto të ulët në merkato, sepse ka blerë nga PAS Janina e Andi Lilës qendërmbrojtësin 20-vjeçar Kostantinos Mavropanos.

Vetëm 20 vjeç, Mavropanos është bërë titullar fiks këtë sezon te Janina, ku ka shënuar edhe 3 gola. Statutet e Arsenalit e kanë pikasur me kohë dhe ia kanë sinjalizuar Vengerit, i cili ka dhënë Ok për ta blerë talentin e Greqisë U-21 për 2.1 milionë euro.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.