“Kemi folur gjatë për sulmin”, Bare komenton 90 minutëshin e lojës: Bëmë gjënë e duhur, por mungoi rezultati

Shqipëria ka humbur me rezultatin 3-1 përballë Republikës Çeke. Mbrojtja këtë mbrëmje ka qenë larg asaj pathyeshmërie të pak ditëve më parë kundër Uellsit, duke lënë hapësira pas për kundërshtarët. Ndërkohë sulmi këtë herë jep sinjale shprese, teksa kuqezinjtë shfaqen më rrezikshëm përpara. Cikalleshi realizon një supergol nga distanca, por kaq nuk mjafton për të marrë një rezultat pozitiv. Në fund të takimit protagonsitët kanë dhënë intervistat e tyre për “Supersport”.

Bare: “Kemi folur shumë gjatë për pjesën e sulmit dhe jemi stërvitur gjatë për të. Sot pothuajse bënë gjënë e duhur. Sulmuam por rezltati mungoi. Këto ishin thjesht miqësore dhe ne provuam skemat dhe lojtarët për ndeshjet e shtatorit. Është normale të ketë zënka. Asnjë nga ne nuk dëshiron të humbë si në miqësore ashtu edhe në kualifikuese. Duhet të vazhdojmë me një ritëm më të lartë”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online