Kejn shkërmoq rekordin e Shirerit, Totenhemi shpartallon Sauthemptonin

0

Totenhemi ka mposhtur dot 5-2 Sauthemptonin, në një sfidë spektakolare, dominuar nga skuadra londineze.

Ishte pasditja e Herri Kejnit, i cili shënoi tre gola dhe konfirmoi se është një ndër sulmuesin me të mirë në botë.

Jo vetëm kaq, sepse Kejn u bë shënuesi më i mirë në Europë këtë sezon me 56 gola dhe gjithashtu i mjaftoi goli i parë për të shkuar në kuotën e 37 golave dhe për të thyer rekordin e Alan Shirerit si shënuesi më i mirë i Premier Ligës në një vit kalendarik.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.