Kategoria e Parë/ Skënderbeu befason në transfertë, Flamurtari dhe Dinamo gëzohen ende pa luajtur

Në ditën e sotme janë zhvilluar takimet e Kategorisë së Parë. Jo pak surprizuese ishte ndalja që i bëri Besëlidhja ekipit të Skënderbeut në barazimin pa gola. Festa legjitime i përket Flamurtarit dhe Dinamos, ndjekësit kryesorë të korçarëve. Megjithatë këto ekipe kanë një ndeshje direkte për të zhvilluar së bashku. Nga krahu tjetër, Luzi ka barazuar me shifrat 2-2 me Besën dhe Korabi fitoi falë golit të Beshirajt me Tërbunin.

LUZI 2008 2-2 BESA  58′ Hoxha, 86′ Treni/ 3′ Onuh, 66′ Edmond Hoxha

TURBINA 1-1 LUSHNJA Zani 95’/ 83′ Camko

KORABI 1-0 TËRBUNI 88′ Beshiraj

BESËLIDHJA 0-0 SKËNDERBEU

TOMORI 1-0 BURRELI 38′ Alinani

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online