Kategoria e Parë, rezultatet/ Apolonia fiton në derbin e Myzeqesë, fiton Korabi dhe Skënderbeu përmbys Luzin

0

Apolonia ka arritur që të fitojë ndaj Lushnjes në derbin e Myzeqesë. Një triumf i sigurt nga kjo skuadër që arriti t’ia dilte me rezultatin 3-0, duke mos e vendosur takimin në diskutim për asnjë moment të vetëm. Nga ana tjetër Skënderbeu arriti që të përmbys Luzin në pjesën e dytë duke fituar 1-2, ndërsa e para përfundoi në fitoren e vendasve. Gjithashtu edhe Korabi nuk ka gabuar me Turbinën duke triumfuar 2-1. /Sport Ekspres/

LUZI-SKËNDERBEU 1-2 Ferraj 39?/ Sumalia 56’, Pusi 65’

APOLONIA-LUSHNJA 3-0 Maksuti 19?, Antoni 87’, Kurti 90′

KORABI-TURBINA 2-1 Lala 33?, Beshiraj 73’/ Sota 77’

BESËLIDHJA-TËRBUNI 2-3 Da Silva 11? (p), Freire 14? / Hysa 15?,  Tafili 33?, Xhabrahmi 86’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.