Kategoria e Parë, renditjet/ Skuka ndizet keq me golat e shënuara, fiton Dinamo dhe Egnatia

0

Këtë fundjavë nuk luhet vetëm në nivelin e Superiores, por edhe në Kategorinë e Parë. Burreli ka arritur që të përmbys Partizanin B, duke marrë tre pikë të vlefshme në fitoren e mbyllur në shifrat 2-1. Skuka është ndezur keq te Korabi dhe po vazhdon që të tregojë cilësitë e mëdha në Kategorinë e Parë. Pasi nxori Tiranën jashtë Kupës së Shqipërisë vjen edhe tripleta kundër Vorës, atje ku Korabia fitoi 4-0.

Nga ana tjetër nuk ka bërë hap të gabuar as Dinamo në grupin A që mposhti 2-0 Orikun. Sa i përket grupit B ishte Egnatia që ia doli në transfertën kundër Pogradecit, ndërsa Lushnja dhe Tomori janë ndarë në paqe. /Sport Ekspres/

Grupi A

Burreli-Partizani B 2-1 Zuna 79’, Toma 85’/ 2’ Gjeci

Korabi-Vora 4-0 Marku 15’, 37? Skuka p’, 66’, 68’

Erzeni-Veleçiku 2-0 11’Gecaj, Himaj 67’

Dinamo-Oriku 2-0 Diogo 59’, Boçi 64

Grupi B

Pogradeci-Egnatia 0-1 Xhemalaj 84’

Lushnja-Tomori 1-1 Abdujabar 50’/ Mezini 11’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.