Kastrioti prek Superioren, triumf edhe ndaj Dinamos

0

Kastrioti pa frena, fiton edhe ndeshjen e javës së 15-të kundër Dinamos, 1-0, dhe tashmë Superiorja është një formalitet.

Vendosi një gol nga Taulant Marku në minutën e 43-të, në një ndeshje të luajtur në shi dhe temperatura shumë të ulëta.

Dinamo mbetet në vendin e katërt dhe është një humbje që nuk i prish punë, sepse për kreun nuk ka ambicie dhe vendi i gjatë është 4 pikë larg me vetëm 3 ndeshje të mbetura, ndaj kualifikimi për një play-off si një ndër 5 skuadrat e kreut është thuajse i sigurt.

Ndërkaq, Kastrioti është 12 pikë mbi Egnatian dhe në play-off do të thotë 6 pikë avantazh, goxha diferencë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.