“Kanë lojtarë të mëdhenj në nivel teknik dhe taktik”, Thomas Muller flet hapur: Barcelona nuk e përballon dot Bajernin vetëm në një pikë

0

Barcelona është rikthyer në Europa League pas 17 vitesh. Katalanasit duhet të fitonin me patjetër ndaj Bayern Munchen në transfertë, në mënyrë që të kalonin më tej. Por spanjollët nuk ia dolën dhe sërish u tregua se mëshira gjermane nuk duhet të vendoset kurrë në pikëpyetje.

Në fundin e takimit, Thomas Muller ka treguar pikën e dobët të kundërshtarit. “Barcelona i ka të gjitha, lojtarë të mëdhenj në nivelin teknik dhe taktik. Por ata nuk mund të konkurrojnë dot me Bayern në intensitetin maksimal në futbollin e nivelit të lartë”, u shpreh Muller. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.