Kamzës i vjen edhe zbulimi i sezonit të shkuar

0

Kamza ka nisur përgatitjet dhe shumë shpejt pritet të zhvendoset jashtë vendit për të vijuar fazën përgatitore. Drejtuesit kanë projektuar edhe disa ndeshje miqësore, ndërkohë që po punohet edhe për përforcimin e skuadrës, që momentalisht ende nuk është e plotë.

Nën urdhrat e trajneri Bledar Devolli nuk ishte vënë ende braziliani Bruno Arrabal, i cili pritet të mbërrijë sot në Shqipëri. Momentalisht ai ndodhet në Romë dhe do të fluturojë drejt Rinasit. Nesër ai do të vijojë stërvitjen me grupin.

Arrabal në aeroportin e Lisbonës

Arrabal kishte rinovuar edhe për një vit me përfundimin e kampionatit. Mesfushori, i cili luan edhe si qendërmbrojtës, ka qenë një nga zbulimet e Superiores sezonin e shkuar. Më parë braziliani kishte luajtur në Qipro dhe te Kamza ka bërë paraqitje shumë të mira, ndërkohë që nuk i kanë munguar edhe ofertat.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.