Kamza-Teuta, po luhet në Kamzë

Teuta për kreun, Kamza për fitoren e parë sezonale. Një betejë ku barazimi vlen pak, në letër, por në një kampionat me shumë ekuilibër e pak emocione, vështirë se do të dalë në dritë një ndeshje e bukur e me gola. Kush shënon, merr pikët.

GOLAT:

53′ Një sulm i shpejtë i Teutës nga krahu i djathtë, osemene futet në zonë dhe hedh një kros që Erlis Frashëri e devijon në portën e vet, duke mposhtur Halilajn.

Kategoria Superiore – Java 4

E diel, më 1 tetor, ora 14:00

Kamza – Teuta          1-1

Shënues: Raçiç 89′ pen. / Frashëri 53′ aut.

Kamza: Halilaj, Idrizaj, Fushtar, Leo Lelis (Arrabal 46′), Neziri, Zefi (Imeri 55′), Mehmeti, Fukui, Rezi, Plaku (Frashëri 24′), Raçiç. Të gatshëm: Gjonikaj, Arrabal, Rami, Mumajesi, Ymeraj. Trajner: Ramadan Ndreu

Teuta: Kastrati, Oluasina, Shkalla, Hrkaç, Beqja, Hila, Lena, Dosti, Dediç (Peqini 80′), Shehaj (Vila 74′), Amadu Latif (Sykaj 87′). Të gatshëm: Moçka, Beqaj, Çmajçanin, Bilali. Trajner: Gugash Magani 

Karton i verdhë: Neziri 33′, Halilaj 63′ / Oluasina 17′, Latif 63′

Gjyqtarë: Juxhin Xhaja, Gernat Qirici, Dojando Myftari, Orlando Kuka

 

KATEGORIA E PARË

Grupi A / Java e tretë

Erzeni – Besëlidhja      1-0

Shënues: 59′ Mitraj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online