“Ka pasur presion për të mos marrë pjesë në zgjedhjet e shoqatave”, akuzat e Zekës i konfirmon edhe zyrtari i FSHF-së

0

Xhevdet Zeka ka ngritur akuza në studion e emisionit “Drejt“ në “Ora TV“ se ka pasur presion për të mos marrë pjesë në zgjedhjet e Shoqatave Rajonale të Futbollit në Gjirokastër dhe në Shkodër.

“Nuk është bërë një analizë e detajuar për punën e FSHF-së. Ka pasur një bashkëpunim të mirë me qeverinë deri para një jave. Në Gjirokastër e Shkodër ter.ror e presion për të mos marrë pjesë në zgjedhjet e shoqatave. Më keq se në kohën e Enverit”, ka thënë Zeka.

Ndërkohë fjalët e tij janë konfirmuar edhe nga drejtori i marrëdhënieve me jashtë në FSHF, Erand Ibrahimi, i cili ka shtuar: “Në Fier sot 11 anëtarë për shkak të presionit nuk morën pjesë në zgjedhje”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online