Juventusi zyrtarizon fanellat e reja, zbulohet edhe e ardhmja e Dibalas

0

Me fundon e sezonit në prag, përgatitjet për sezonin e ardhshëm kanë nisur dhe shumica e klubeve kanë nisur të prezantojnë fanellat që do të mbajnë veshur.

Së fundmi, Juventusi ka zyrtarizuar fanellat e sezonit të ardhshëm, ku bie në sy që nuk do të ketë më vija bardhezi. Siç ishte paralajmëruar, “Zonja e vjetër” e ka lënë pas traditën, teksa fanellat e reja nuk janë pëlqyer edhe shumë nga tifozët.

Gjithsesi, me zbulimin e fanellave ka ardhur dhe një shenjë nga merkatoja. Paolo Dibala ishte pjesë e lojtarëve që kanë prezantuar uniformat dhe sipas gjasave, argjentinasi do të vazhdojë të jetë pjesë e torinezëve edhe në sezonin e ardhshëm.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.