Jepet edhe fryma e fundit, Zidan motivon lojtarët e Realit para ndeshjes me Chelsea-n

0

Manchester City është skuadra e parë që kualifikohet në Champions League, ndërkohë që pritet ndeshja e sotme mes Real Madridit dhe Chelseat. Ndeshja e parë në Spanjë përfundoi me shifrat 1-1 dhe në “Stamford Bridge” gjithçka mbetet e hapur. Zinedine Zidane tregoi gatishmërinë e skuadrës për të fituar këtë sfidë dhe të shkojë në finale.

“Ne jemi në gjysmëfinale të Uefa Champions League, do të luftojmë deri në vdekje për tu kualifikuar në finale. Të gjithë lojtarët e mi janë të gatshëm të luajnë, por sigurisht që skuadrën e zgjedh unë.”- u shpreh Zidane. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.