“Janë prerë tre koka”! Luga për shkarkimin e trajnerëve në Superiore: Kush tha që bëhen vetëm në Afrikë “magjitë e zeza”? Ndodhin edhe këtu…

0

Ergys Luga ka komentuar shkarkimin e trajnerëve në Superiore nëpërmjet një postimi në Facebook. Trajneri shqiptar që punon në Kinë ka reaguar sa i përket tre largimeve të deritanishme në elitën e futbollit shqiptar. Më i paprituri ishte rasti i Maganit te Egnatia.

Pavarësisht ecurisë positive dhe faktit se skuadra e tij fitoi zemrat e tifozëve, nuk do të mendohej dy herë për shkarkimin pas humbjes ndaj Kukësit. Ndërkohë Luga është shprehur se magjitë e zeza nuk ndodhin vetëm në Afrikë si te ndeshja Algjeri-B.Faso, por edhe në vendin tonë me trajnerë që e shohin si zgjidhje fatkeqësinë e kolegut të tyre. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online