“Jam pa fjalë, ne kemi mundur veten sot”! Trajneri i Laçit flet për golin e anuluar: Vetëm t’i hiqnin krahun lojtarit tonë, disa futbollistë duhet të kuptojnë se…

Si një finale e vërtetë për titullin kampion u mbyll ndeshja e sotme mes Kastriotit dhe Lacit. Të dy ekipet kërkonin marrjen e tre pikëve sa i përket mbijetesës. Më shumë vendimtare ishin për Kastriotin, që në rast të humbjes, do ta kishin të pamundur qëndrimin në elitën e futbollit shqiptar.

Mihana kaloi në avantazh Kastriotin në minutën e 47, por Guindo barazoi gjithçka. Sulme dhe kundërsulme u panë në minutat e fundit, teksa Babatunde shënoi në minutën e 90. Arbitri e pa situatën në VAR dhe do të anulonte golin pas një prekje të topit me dorë në vazhdim të atij aksioni.

Vendimi i arbitrit i bëri disi lojtarët konfuz pasi në fillim festuan ata të Laçit, por kur e kuptuan vendmin, ishin ata të Kastriotit që gëzuan. Vendasit tentuan me të gjitha mënyrat për të shënuar dhe Spartak Ajazi shënoi në minutat shtesë duke sjellë festën e madhe. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve për “Oversport”:

Mezani: “Kemi humbur dhe këto pikë do të na kushtojnë shumë. Ne kemi mundur veten, nuk na ka mundur Kastrioti. E kemi pësuar nga dy goditje standarte. Lojtarët duhet të marrin më tepër përgjegjësi. Jam pa fjalë. Goli i anuluar i Babatunde? Lojtari ynë e kishte dorën ngjitur, vetëm t’i heqim krahun. Për mua duhej të ishte i rregullt, por arbitri e mori vendimin dhe ajo punë ka mbaruar tani. Unë e kam problemin te minutat e mbetura, ku ne pësuam golin. Disa lojtarë duhet të kuptojnë se ndeshja mbaron kur vërshëllen arbitri”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online