“Jam më pak sek.si se Hakimi ose Arnold”, shpjegimi i veçantë i mbrojtësit të Francës për kritikat: Nuk kam sy dhe flokë të bukur

0

Lojtari i Francës, Pavard, ka marrë shumë kritika për performancat e tij në fushën e lojës. Mbrojtësi 25-vjeçar është titullar i padiskutueshëm i Bayern Munchen dhe Kombëtares, ndërsa së fundmi është kthyer ashpër dhe ka dhënë shpjegim tërësisht të veçantë se po nënvlerësohet nga spektatorët.

“Deschamps ka shumë besim te mua dhe sigurisht jo se unë kam sy të bukur apo flokë të bukur. Një mbrojtës duhet të luajë mirë në mbrojtje dhe këtu mbaron detyra e tij. Në letër unë mund të jem më pak sek.si se Hakimi dhe Alexander-Anrnold, por si mbrojtës jam më i mir se ata. Dua të më respektojnë më shumë në Francë”, tha Pavard. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.