Ish-shoku i ekipit zbulon sesi ishte Neymar në fillimet e tij: Shumë i turpshëm, nuk pinte alkol dhe lexonte biblën

0

Neymar nënshkroi për dy vjet te Al Hilal dhe pritet të fitojë 160 milionë euro, por kjo shumë mund të dyfishohet lehtësisht falë reklamave dhe shpërblimeve për përmbushjen e objektivave të vendosura nga klubi. Sipas shumëkujt, ligji i rreptë i bazuar në parimet e Islamit bie ndesh me jetën e futbollistit 31-vjeçar dhe shumë pyesin se si do të mbijetojë Neymar në një mjedis të tillë.

Megjithatë, sauditët dinë të bëjnë edhe përjashtime. Tashmë është rënë dakord që e dashura e tij Bruna Biancardi të jetojë me Neymarin, edhe pse ligji atje i ndalon çiftet e pamartuara që të bashkëjetojnë. Është interesante se Neymar ka jetuar një jetë krejtësisht të ndryshme në fillim të karrierës së tij, siç zbuloi ish-bashkëlojtari i tij në Santos, Roberto Brum.

“Neymar vinte nga një familje fetare. Ai nuk pinte alkool, nuk bënte festa, por me kalimin e kohës braktisi disa parime dhe për shkak të kësaj ai nuk ka më reputacionin e një djaloshi të mirë, por një djalë i keq. Tani të gjithë e shikojnë ashtu.

Kur ai hyri në dhomën e zhveshjes, ishte shumë i turpshëm. Për shembull, në një nga seancat e para stërvitore, ne u takuam në një nga dhomat e hotelit para ndeshjes për t’u lutur dhe lexuar Biblën si zakonisht. Neymar, megjithatë, ishte shumë i turpshëm për të thënë apo lexuar një varg të vetëm. Sikur kishte frikë nga diçka. Me kalimin e kohës filloi të lirohej, por fillimisht iu desh të rrinte me secilin prej nesh dhjetëra herë”, tha Brum. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online