Intervistat/ Përgëzoi edhe lojtarët e Skënderbeut në dhomat e zhveshjes, Daja: Sot nuk ishte merita ime për Partizanin

0

Gjatë ditës së sotme janë zhvilluar edhe përballjet e Superiores sa i përket javës së 14 të kampionatit. Tirana ka përmbysur rezultatin ndaj Kastriotit duke marrë tre pikët me shumë vlerë në përballjen ku ka debutuar edhe Taulant Seferi. Krutanët i kujtuan bardhebluve se kjo nuk do të ishte një përballje e lehtë për bardheblutë, por duhej të djersnin për të fituar. Devid shënoi golin e parë në minutën e 20 duke komplikuar gjithçka për vendasit.

Idi Batha kthehet sërish si “hero” duke marrë detyrën e sulmuesit teksa ka dërguar saktësisht topin në rrjetë pas pasimit të bukur të Toshevskit. Më pas do të ishte Ernest Muçi që pas marrjes së bukur të topit në minutën e 53 e dërgoi topin në rrjetë. Vetëm pak sekonda më pas do të debutante edhe Seferi, që i urohet mirëseardhja në një futboll fizik dhe ku shpeshherë sulmuesi ka kërkuar faull që nuk janë akorduar.

Në krahun tjetër ishte Partizani që fitoi ndaj Skënderbeut. Në tokën e ujqërve dhe të pushtuar nga dëbora, të kuqtë zgjidhën gjithçka në minutat e para teksa Bardhi dhe Solomon do të dërgonin dy herë topin në rrjetë pas kordinimit të saktë me kokë, pas vetëm 7 minutash loje. Mensah do të ngushtonte diferencat në pjesën e dytë, por do t’i shërbejë vetëm statistikave. Surpriza ka ardhur në takimin mes Apolonisë dhe Laçit teksa goli i Gjatës ka thyer ecurinë positive të kurbinasve nën drejtimin e Duros. Më poshtë gjeni edhe intervistat e protagonistëve për “Supersport”:

Daja (Partizani): “Nuk e prisnim një terren të tillë për të luajtur, ne si trajnerë kemi dalë në plan të dytë. Ajo që mbizotëronte ishte shpirti i garës së futbollistëve. Pastaj kur kalon 0-2 në një terren të tillë, normalisht që do të mbrohesh. Sot nuk ishte merita ime, por sakrifica e të gjithë futbollistëve. Lojtarëve i thashë se nuk mund të luajmë me kombinime në dëbor, por vetëm me top të gjatë dhe që të ketë mbështetje, ndryshe nuk do të kishte vlerë. E vërtetë që përgëzova edhe lojtarët e Skënderbeut në dhomat e zhveshjes pasi kemi bërë rrugëtim së bashku dhe kisha kënaqësinë për ti takuar”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.