Intervistat pas ndeshjes, Shkëmbi: Do të doja të ishte rastësi, por nuk po më pëlqen situata

0

Tre ndeshje janë mbyllur në javën e dhjetë të Superiores. Laçi ka fituar me rezultatin 3-0 ndaj Vllaznisë falë dopietës së Naubuezes, Tirana ia doli në transfertë me shifrat 0-3 ndaj Luftëtarit dhe Bylisi ka barazuar pa gola ndaj Teutës.

Ndërkohë më poshtë mund të gjeni intervistat e gjithë trajnerëve të Superiores që ishin protagonist në këto përballje për “Supersport”:

Ahmataj (Tirana): “Mema ka lënë një skuadër shumë cilësore. Gjithçka ka nevojë për përmirësim dhe ne kemi objektiva madhore. Trajnerët duhet të lënë edhe një ekip të shëndoshë për të ardhmen. Këtë filozofi e kam edhe unë, që të aktivizojë lojtarët e akademisë. Nuk vlerësojë dot lojtarët për kaq pak ditë.

Jonuz (Vllaznia): “E kam thënë edhe më parë, që tre ndeshje në një javë janë shumë për Vllazninë. Laçi i ka nisur përgatitje shumë herët për Kupat e Europës dhe Vllaznia shumë vonë. Nuk ka rëndësi nëse humbim 2-0 apo 3-0, në fund vlen njësoj. Kam një punë të madhe për të bërë me ekipin. Laçi kishte taktikë për kundërsulm. Nuabueze ka taktikë të lartë dhe unë e lashë vetëm në mbulim një për një. Është një nga sulmuesit më të mirë dhe të rrallë që ka kampionati shqiptar. Mos të harrojmë që kishim edhe ne shumë mungesa. Nuk duhet ta kryqëzojmë Shehin për gabimet e bëra dhe që dështoi në markimin e Nuabuezes. Ne jemi familje”.

Shkëmbi (Teuta): “Ne e kemi nisur mirë ndeshjen dhe pse ka pasur një ritëm më të ulët. Problemi ynë është më shumë se psikologjik se rreshtimi. E shoh ekipin në presion dhe kur ata ishin me 10 lojtarë nuk kemi bërë shumë dalje, vetëm dëshirë kishte nga ne. Ne nuk kemi kaluar në vetkënaqësi. Nuk kemi presion për të dalë kampion, por dëshira e tepërt për fitore na humb qetësinë. Do të doja të ishte çështje rastësie, por nuk më pëlqen po vazhdon gjatë dhe nuk po gjejmë golin”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.