“Ia thashë shokëve që në aeroport se kush është Ballkani”! Ilir Daja i bën bullgarët të flasin me vete, trajneri dhe kapiteni i Ludogorest janë të shokuar

Ballkani ka bërë një mrekulli në mbrëmjen e sotme. Ekipi i Ilir Dajës mundi pastër 2-0 Ludogorestin, një rival që ka jo pak histori në Europë. Bullgarët ishin të shokuar pas ndeshjes së humbur në Kosovë dhe këtë e kanë shprehur qartë në deklaratat e tyre.

“Atë për të cilën më shumë ishim stërvitur, nuk arritëm dot që ta zbatonim në ndeshje. Ballkani krijoi më shumë raste për gol se ne. Ne nuk iu përgjigjëm dot agresivitetit të Ballkanit. Nuk krijuam dot mundësi shënimi. Nuk kishte asnjë nënvlerësim nga ana ime.

Para se të niseshim për në aeroport, u thashë të tjerëve se Ballkani është ekip serioz dhe nuk duhet nënvlerësuar. Ky ekip luan futboll agresiv dhe sulmues. Kemi një shans tjetër, fusha luajti një rol të madh, por nuk dua që të fillojmë me justifikime, nuk është e drejtë. Në një fushë të shpejtë dhe të bukur me lojën tonë, ndeshja do të jetë komplet tjetër”, tha kapiteni Despodov.

Nga ana tjetër trajneri i Ludogorest, Ivaylo Petev, ishte i shokuar: ”Më duhet që të shoh se çfarë shkoi keq. Pas minutës 10, diçka na shkoi shumë keq. Kemi bërë gabime jashtëzakonisht të rënda në luajtjen e topit. Ballkani kaloi në avantazh me meritë dhe ne ishim të ngadalatë. Një ekip si ky i yni nuk mund të pësojë gola të tillë, ndoshta pjesa e parë sot ishte një nga më të këqijat që kur unë kam qenë këtu”, tha Petev. /Sport Ekspres/