I merr edhe fanellën/ Kur vlerësohesh më lartë se idhulli, media prestigjoze paraqet Uzunin më lartë se Ronaldo

0

Padyshim që pika më e lartë në karrierë arrihet në momentin që idhulli yt bëhet kundërshtari yt. Këtë pikë e ka arritur Myrto Uzuni në mbrëmjen e sotme, madje duke mbërritur edhe në tejkalimin e idhullit të tij. Të paktën për 90 minuta pasi media prestigjoze “Goal” e ka vlerësuar Uzunin me notën 7, ndërsa Ronaldo u vlerësua me notën 6.5. Sulmuesi shqiptar është vlerësuar si më i miri i ndeshjes, së bashku me Alvaro Moratan.

“Bën kthesën për të shënuar një gol të bukur dhe gjithmonë di të ndërlidh këmbët me idetë e tij”, është përshkrimi mbi vlerësimin e bërë. Ndërkohë në fundin e takimit Uzuni ka marrë edhe fanellën e Ronaldos, duke hedhur poshtë idetë e para të mediave të huaja se festimi në golin e parë ishte një tallje ndaj portugezi. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.