I bashkohet djaloshit magjik Haland, Armando Broja në listën e më të mirëve për golat e shënuara

0

Armando Broja po kalon një super formë tek Vitese në Eredivise në Hollandë. Sulmuesi shqiptar i ka arritur te gjitha objektivat e këtij sezoni, duke shënuar 9 gola në 25 ndeshje. Transfermarkt kanë postuar një raportim për lojtarët që janë të vitit 2000.

Haaland mban vendin e parë në listën e futbollistëve më të suksesshëm të sezonit 2020-2021. Norvegjezi kryeson listën me 21 gola në 23 ndeshje, teksa numëron dhe 6 asiste. Armando Broja mbyll renditjen në vendin e 10-të, me 9 gola dhe 2 asiste. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.