Humels rikthehet në shtëpi, Bajerni “fërkon” duart

Borusia Dortmund vijon të tregohet e pandalshme këtë merkato, ku pas blerjeve të Hazard, Brand dhe Shulc, kryejnë edhe transferimin e katërt.

Bëhet fjalë për Mats Humels, i cili do të rikthehet te verdhezinjtë, duke mbyllur kështu aventurën e tij te Bajerni i Mynihut. Drejtuesit e Dortmundit do të derdhin në arkat e bavarezëve plot 38 milionë euro.

“Kicker” raporton se gjithçka është mbyllur dhe Humels do të firmosë një kontratë 3-vjeçare me klubin nga “Westfalenstadion”. Diçka më shumë se 100 milionë euro të shpenzuara deri tani nga Dortmundi në merkato, shifra flasin qartë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online