Hidhet poshtë ideja e një sezoni! Fitorja me Kastriotin ishte jetike, por te Partizani shihet si kthese jo vetëm për rezultatin

0

Në momentin kur Ilir Daja do të prezantohej te Partizani dhe me ekipin që ishte me merkato të bllokuar, nuk mund të vendosej si objektiv titull kampion. Sigurisht, një skuadër e tillë e kërkon gjithmonë vendin e parë, por drejtuesit ishin të qartë në fjalën e tyre. “Ajo që ne duam është rikthimi i identitetit”. Pas një periudhe të madhe krize nga ana e Partizanit, për mënyrën sesi luante në fushën e blertë, te klubi kërkohej futbolli sulmues dhe dominimi i kundërshtarit, disa herë duke sakrifikuar edhe rezultatet.

Ky lloj futbolli ishte jo pak rezultativ në sezonin e shkuar, atje ku Partizani luftoi për titullin kampion deri në javët e fundit. Por në momentin që me këtë lojë po sakrifikoheshin disi rezultatet në sezonin e ri, u kuptua sërish se në fund të fundit, trajneri mbahet nga rezultatet. Kështu Partizani arriti që të fitonte kundër Kastriotit me shifrat 0-2 në transfertë.

Ndoshta ishte një nga fytyrat më të shëmtuara që kemi parë nga ekipi i Dajës në këtë sezon, por në fund prodhoi tre pikët e para. Pra kjo ndeshje ndaj skuadrës së Ndreut mund të jetë një pikë kthese jo vetëm për rezultatet e Partizanit, por edhe për lojën e tij. Tanimë te ekipi i Dajës nuk do të jetë parësore loja e prodhuar, ajo që do të kërkohet është një gol më tepër se kundërshtari, cilado qoftë mënyra sesi arrihet. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.