Hetim për lidhje me mafian shqiptare, Granit Xhaka dyshohet se trukoi kartonin e verdhë për t’u fituar para në baste sportive (VIDEO)

Granit Xhaka është kthyer në qendër të vëmendjes në Angli. Një karton i verdhë i marrë në kushte të çuditshme në muajin dhjetor ka ngritur dyshime të forta për trukim. Mesfushori shqiptar u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 86, duke vonuar në mënyrë të pazakontë lojën. Arsenali ishte duke fituar me rezultatin 4-1 dhe Xhaka kishte alternativa për të pasuar topin nga goditja e dënimit, por zgjodhi të vononte lojën. Nga ana tjetër lëvizje të çuditshme në baste u vunë re, teksa u luajtën sasi të mëdha parash që Xhaka do të dëshkohej me karton në 10 minutat e fundit të lojës.

Së fundmi në britani po hetojnë edhe për lidhje me mafian shqiptarë. Matt Hughes, kryeredaktori i “Daily Mail”-it raporton se hetuesit e Agjensisë Kombëtare të Kr.imit kanë zbuluar prova se sasi të konsiderueshme janë vendosur bast në kriptovaluta të paligjshme në ishull, me shumicën e aktivitetit që mendohet të jetë kryer në Shqipëri. Një faktor ky që jep ngre dyshime të përfshirjes edhe të mafies shqiptare./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online