Heroi i Rusisë në Botëror transferohet te Valencia

0

Rusia shkëlqeu në Kupën e Botës dhe natyrisht një ndër lojtarët më të spikatur ishte Denis Çerishev, autor i 4 golave, duke qenë një ndër shënuesit më të mirë të Botërorit.

Megjithatë, në nivel klubi anësori i majtë ofensiv ka qenë një dështim vitet e fundit, duke luajtur shumë pak mes Realit, Valencias e Vijarealit.

Në sezonin e fundit Çerishev luajti vetëm 9 herë nga minuta e parë në La Liga dhe sot Vijareali e huazoi te Valencia për 1 sezon.

Një kërkesë e trajnerit Marselino, i cili e kishte edhe te Vijareali në sezonin 2014/15, më i miri për rusin 27-vjeçar në Spanjë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.