“Heroi i javës”! Medalja e radhës, Armando Broja është suksesi i Eredivisie

0

Armando Broja është suksesi i Eredivisie. Talenti i marrë nga Viteshe te Chelsea rezultoi si një gjetje gjeniale, duke marrë parasysh se bëhej fjalë vetëm për sezonin e parë të këtij sulmuesi në futbollin e vërtetë burrëror.

Gjithmonë duke shënuar dhe duke ndihmuar Viteshen me golat e tij, ndërsa në përballjen e fundit të fituar ndaj Venlos në shifrat 4-1 shënoi 1 gol dhe dhuroi 1 asist, duke hapur dhe mbyllur spektaklin.

Për këtë arsye Armando Broja është cilësuar si heroi i javës, për të fituar një tjetër medalje dhe duke u përfshirë tek më të mirët. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.