Hazard mbetet në stol te Reali, arsyen e jep vetë Ançeloti: Problemi i tij është se unë preferoj lojtarë të tjerë

0

Reali i Madridit do të luajë nesër kundër Osasunës, por as këtë herë Eden Hazard nuk do të jetë pjesë e formacionit. Shpjegimin për këtë vendim e jep vetë Ançeloti. Arsyeja është fare e thjeshtë, trajneri italian preferon lojtarë të tjerë. Ançeloti shprehet se belgu nuk ka arritur ende formën e tij dhe nëse vijon të punëojë, atëherë do të vijë edhe momenti i tij.

“Bixhozi është gati për t’u luajtur. Problemi i tij është se ka një trajner që preferon lojtarë të tjerë. Mund të ndodhë në një ekip si ky. Është e rëndësishme që Eden të mbetet i motivuar dhe të punojë shumë. E bën. Do të vijë koha e tij. Jam i bindur se do të kthehet në formën e tij më të mirë këtë sezon. Ai vetëm duhet të pajtohet me situatën aktuale. Ndonjëherë trajneri mund të zgjedhë lojtarë të tjerë”, ka thënë Karlo Ançeloti./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.