Hamilton denoncon nga Brazili: Janë grabitur me armë te koka punonjës të Mercedesit

0

Nuk ka folur askush, por ka menduar Ljuis Hamilton të denoncojë një ngjarje të rëndë të ndodhur të premten në Brazil. Kampioni i ri i botës në Formula 1 ka zbuluar sot se disa anëtarë të skuadrës Mercedes u grabitën duke u vendosur armët te koka, në Sao Paulo.

Një autobus po çonte pjesëtarë të stafit të Mercedesit në hotel, rreth orës 10 të mbrëmjes, kur e ndalën persona të armatosur.

Hamilton shkruan në Twitter: “Disa prej anëtarëve të skuadrës sime ranë pre e një grabitjeje me armë mbrëmë, këtu në Brazil. Pati krisma, armët u drejtoheshin te koka. Është diçka shumë shqetësuese, le të lutemi për djemtë e mi, të cilët janë paraqitur si profesionistë në punë, edhe pse të tronditur. Kjo ndodh çdo vit këtu, Formula 1 dhe skuadrat duhet të bëjnë diçka më shumë, nuk ka justifikim!”.

Nuk pati asnjë të lënduar në incidentin e rëndë, por siç evidenton Hamiltoni, në Brazil ka pasur ngjarje të tilla edhe më parë, si në vitin 2010 kur u tentua grabitja ndaj pilotit Xhenson Batën, apo ngjarje të tjera që kanë kaluar pa shumë bujë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online