Golat ndaj Newportit i japin rezultat, Armando Broja shfaqet për të bërë debutimin sot në “Premier League”

0

Armando Broja ka munguar në dy takimet e para të Southampton në “Premier League” duke u ngjitur në tribunë. Sulmuesi shqiptar nuk gjendej i ftuar as për të qenë në stol pasi sipas trajnerit kërkonte më shumë kohë për t’u ambientuar. Megjithatë dy golat e realizuara ndaj Neëportit në Kupë kanë sjellë edhe rezultatet e para.

Në formacionin zyrtar të Southampton për ndeshjen me Neëcastle shihet se Armando Broja nuk gjendet si titullar. Por në ndryshim nga dy takimet e para, sulmuesi është në stol dhe sipas të gjitha gjasave do të debutojë me Southampton në “Premier League” në pjesën e dytë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.