Gola jete, Morata dhe Aliçe sjellin në jetë dy “italianë”

29 korriku 2018 do jetë një datë e paharrueshme në jetën e Alvaro Moratas dhe Aliçe Kampelos. Çifti i famshëm ka sjellë në jetë dy binjakë, Alesandro e Leonardo, të dy në shëndet të plotë.

Dy emra tipikë italianë, të thjeshtë, çka tregojnë sa i lidhur është me Italinë futbollisti spanjoll, i cili këto ditë mund të kthehet në Serinë A, ndoshta te Milani.

Y llegó el día… 29 de julio de 2018, un día que jamas olvidaré. La espera ha sido larga, muy muy larga. Han sido tan solo 9 meses pero para nosotros han sido como 3 años. No tengo palabras para darte las gracias Alice, gracias por hacerme el regalo más bonito e increíble del mundo. Cada día desde que te conozco doy gracias a Dios por haberte puesto en mi camino, eres l piedra angular de mi vida. Estos meses has luchado como una leona, no puedo estar más orgulloso de ti; noches en el hospital, días deshidratada, días enteros juntos en la cama sin poder ni movernos… pero al final llegó el día, llegó y todo mereció la pena. Bienvenidos al mundo Alessandro y Leonardo. Solo pido que tengáis salud y seáis felices con el amor que se respira en nuestra casa, en nuestra familia. Por último quiero agradecer a los doctores, de aquí y de allí que nos han ayudado en estos meses tan duros, y en especial a todos la gente que trabaja en el hospital dell’Angelo por su amabilidad y sensibilidad ??????????????

A post shared by Álvaro Morata (@alvaromorata) on

Ka qenë një pritje e gjatë, shumë e gjatë, për këtë ditë që nuk do ta harroj kurrë. Kanë qenë vetëm 9 muaj, por për ne kanë qenë si 3 vite. Nuk kam fjalë për të të falënderuar Aliçe, faleminderit për dhuratën më të bukur dhe më të pabesueshme në botë. Çdo ditë që të njoh falënderoj Zotin që më ka bërë të të has në rrugëtimin tim. Këto muaj ke luftuar si luaneshë, jam shumë krenar për ty. Mirëserdhët në botë Alesandro e Leonardo. Dua vetëm të keni shëndet dhe të jeni të lumtur, me dashurinë që do të gjeni në familjen tonë”, shkruan ndër të tjera Morata në Instagram, duke prezantuar dy foshnjet e sapolindura, ndërkohë që edhe Aliçe në Instagram ka falënderuar Moratan për dashurinë dhe mbështetjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online