Gjysmëfinalet e Kupës FA, shorti vë përballë Murinjon me Poçetinon

0

Sot Sauthemptoni fitoi 2-0 në Uigan, duke bërë që gjysmëfinalet e Kupës FA të kenë vetëm skuadra të Premier Ligës, ndërkohë që pasdite Çelsi fitoi pas shtesa 2-1 në Lester.

Menjëherë pas përfundimit të kësaj sfide është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të kupës, që ka vendosur përballë Mançester Junajtid dhe Totenhemin, në një sfidë mes dy skuadrash mjaft cilësore, që shpresonin të mos ndesheshin në gjysmëfinale. Me fat Çelsi, që në gjysmëfinale do të presë Sauthemptonin, skuadrën më të dobët në këtë turr.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.