Gjyqtari shqiptar në ndeshjen Club Brugge-PSG, Bekim Zogaj vendosi për drejtësinë

0

Një gjyqtar shqiptar bëri hapin e madh në karrierën e tij duke gjykuar një ndeshje të Uefa Champions League. Bekim Zogaj, me prejardhje nga Kosova dhe me nënshtetësi zvicerane, ishte asistent i gjyqtarit kryesor Scharer në sfidën mes Club Brugge e PSG, e cila përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1.

Kjo ndeshje ishtë mjaft e rëndësishme për gjyqtarin shqiptar, pasi në këtë sfidë ishin yje si Lionel Messi, Neymar dhe Mbappe. Bekim Zogaj është një nga gjyqtarët më të dalluar md origjinë shqiptare, teksa vitin e kaluar arbitroi rreth 60 ndeshje brenda një viti kalendarik. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.