Renditja e re e FIFA/ Shqipëria fiton pozicione në renditje, edhe Kosova vjen në rritje

FIFA ka publikuar renditjen e re pas ndeshjeve që kanë zhvilluar Kombëtaret. Shqipëria përfiton tre pozicione të reja me listën e fundit. Kuqezinjtë ndodhen në vendin e 66, ndërsa ishin në të 69.

Këtu ndikon fitorja ndaj Hungarisë dhe spektakli i ofruar me San Marinon. Ndërkohë rritje njeh edhe Kosova që mbërrin në të 109 pas fitores me Gjeorgjinë dhe barazimit me Greqinë. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online