Gjesti i mrekullueshëm i Kedirës lumturon qindra fëmijë të pafat

0

Gjermania do të luajë kundër Norvegjisë në Shtugart dhe mesfushori Sami Kedira ka kryer një gjest të bukur, që meriton duartrokitje.

Mesfushori nga Shtutgarti ka blerë 1200 bileta për ndeshjen e sotme, duke i dhuruar të gjitha për fëmijë me aftësi të kufizuara,  apo të sëmurë me kancer, që jetojnë në krahinën e Baden-Vyrtembergut.

15 shoqata bamirësie kanë marrë biletat e blera nga mesfushori, ka njoftuar Federata Gjermane.

Vetë Kedira deklaroi shkurt: “Për mua nuk mjafton thjesht të dhuroj pará, dëshiroja të bëja diçka konkrekte për këta fëmijë, që për arsye të ndryshme nuk kanë mundësi të shohin ndeshjet e kombëtares në stadium”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online