Gjermania, në “karrigen” e rruzullit!

Nuk ishte e lehtë, por nëse quhesh Gjermani, e tillë mund të bëhet… Edhe pse, Kili nuk u dorëzua kurrë dhe bëri gjithçka për të barazuar, përveç golit, ai që u shënua nga Stindl i “panzerave” të Joakim Lëvit. Një sukses, ai i Gjermanisë, që pason atë të U-21 në Europianin e moshave, ndaj një tjetër “roje”, pra të kuqe, Spanjës. Sigurisht, ishte një ndeshje e bukur, me raste dhe sidomos shumë agonizëm. Vendos talenti Stindl, teksa ajo që bie në sy është se skuadra e Lëvit është vetëm 2 vjet më e moshuar se ajo e U-21, që triumfoi disa ditë më parë ndaj Spanjës. Një e ardhme e ndrritur pret Gjermaninë, që tashmë do të fokusohet vetëm në Botërorin 2018 në Rusi…

https://www.youtube.com/watch?v=2vj_YTnXW1w

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online